Moje maminka

31.07.2016

Dnes má narozeniny moje maminka.

Mám úžasnou maminku. Je krásná, má nádhernou postavu, je úžasný člověk, je to můj velký vzor. Jsem na ni velmi pyšná. Nejvíce oceňuji to, jak na sobě dokázala v poslední době zapracovat. Kdyby mi před rokem někdo řekl, že moje máma se změní v takového člověka, jaký je dnes, nevěřila bych, že je to možné.

Moje maminka byla vždycky úžasná, starostlivá, pečlivá máma, ale je pravda, že životem jen tak proplouvala, chodívala častokrát naštvaná z práce, postěžovala si, co se zase špatnýho přihodilo a často byla hodně negativní.

Najednou se stal zázrak, protože jinak to nejde popsat.

Vždycky jsem jí říkala, ,,mami, přečti si nějakou knížku o pozitivním myšlením, tady ty věci si přitahuješ sama a bla bla bla...." Bylo to samozřejmě zbytečné. Už ani nevím, jak se k ní dostala moje kniha Mnich, který prodal své ferrari (napsal Robin S. Sharma). Tuto knihu miluji. Miluji ji, protože ukázala cestu jak mně, tak především to byla hlavní věc, která začala měnit moji mámu. Jsem tak šťastná :-)

Tady je důkaz, jak VÁM může změna myšlení změnit život. Moje maminka je skvělá. Narozdíl ode mně má ještě daleko více pevnou vůli, takže když se rozhodla na sobě zamakat, tak to udělala okamžitě a je na sebe přísná.

Moje maminka je cvičitelkou aerobiku a nejrůznějších dalších forem, takže cvičila hodně i před tím, pracovat na svém fyzickém těle jí bylo blízké. Ale starat se pouze o fyzickou schránku nestačí.

Začala vstávat každé ráno v 5, jde si zaběhat, zaplavat, zacvičit si 5 Tibeťanů, pozdrav slunci, změnila absolutně stravu, zamilovala se do jógy, myslí více pozitivně, našla si v změně života TO, co JI naplňuje.

Já jsem se vždycky více zajímala o moc myšlenky, sílu přitažlivosti a moje maminka jde zase více jiným směrem, ještě si pamatuji jak jsem ji říkala, ,,mami, je to úžasný, jak ses změnila, obdivuji Tě, ale mě daleko více baví na sobě pracovat ohledně toho myšlení a plnění přání, tady ta jóga a strava, to není nic pro mě, to mě nebaví, to bych asi nedokázala změnit."

Ale víte, jak se to říká, jste takoví, jací jsou vaši nejbližší lidé ve vašem okolí. Lidé se navzájem ovlivňují už jen tím, co rezonují. A proto si myslím, že moje největší změna byla právě díky proměně mojí maminky. Najednou se přistihnu, že jsem na hodině jógy, že jsem totálně změnila svoji stravu, skoro každé ráno cvičím 5 Tibeťanů a můj život se převrátil vzhůru nohama. Je mi krásně, jsem daleko šťastnější než dříve a dělám to ráda.

A moje maminka? Během krátkého času se jí totálně změnila celá postava, krásná byla vždycky, ale je opravdu poloviční, má nádhernou postavu, omládla, ale hlavně - JE ŠŤASTNÁ!!! :-) Bože, díky za to. Moje máma má vážně pevnou vůli, takže u normálního smrtelníka to možná potrvá trošku déle, ale to je úplně jedno, práce na sobě je celoživotní cesta.

Má radost ze života, váží si každého okamžiku, chodí ráda do práce, je pozitivní, má nádherné manželství, s mým taťkou mají užásný vztah, který samozřejmě nevznikl ze dne na den. Byl to její sen mít krásný vztah a víte, jak to je, když si něco moc přejete, tak se VÁM to splní.

A nebylo to tak vždycky. Moji rodiče se vzali po 3 měsících známosti v té největší zamilovanosti, jen tak, nemuseli, máma nebyla těhotná. Je to můj velký sen, vždycky když mi o tom maminka vypráví, představuji si, že to budu mít také tak. A ono to opravdu jde. Mým rodičům samozřejmě začaly problémy, byli také hodně mladí v té době, dokonce to vypadalo, že se rozvedou, ale....nikdy není pozdě začít znovu. Začali na vztahu pracovat, jsou absolutní inspirací pro mě, jak by měl vypadat nádherný vztah, ke kterému se přes trnitou cestu propracovali a pracují na něm každým dnem.

Přitom jsou tak odlišní, ale dokázali si vytvořit společné zájmy, společně cestují, užívají si jeden druhého, jsou spolu skoro denně, protože spolu i pracují, ale když spolu nejsou, tak si 100% věří. A ano, i tak se někdy pohádají, ale opět dokážou vždy najít kompromis a jsou zkrátka mým vzorem.

Teď už vím, že se vyplatí na vztahu pracovat a nebýt jen tak s někým, abych nebyla sama. Protože pokud na svém vztahu pracujeme, pokud jsme našli svoji spřízněnou duši, se kterou můžeme prožívat společné chvíle, radovat se ze života, společně cestovat, společně plánovat, společně se smát, společně překonávat těžké chvíle, společně dělat spontánní věci, chovat se někdy jako děti, navzájem jeden druhého podporovat, doplňovat se, tolerovat, společně mlčet a jen tak být, milovat se tak, jak s nikým ..... je to to nejkrásnější, co může člověk zažít :-*

Jsme tu pro to, abychom zažívali a předávali lásku. Dovolme si ,,TO", nebojme se zklamání, co bylo bylo, víte jak to je, čeho se bojíme, na co myslíme, to přitahujeme. Mysleme na TO, že teď už je to TO pravé. Hlavně od roku 2015 jsou na zemi nové energie, které k sobě přitahují své půlky. Zamysleme se, potkali jsme někoho, s kým nám bylo dobře, s kým jsme měli pocit propojení? Srdce nám říkalo ANO, ale rozum nám řekl milion důvodů, proč NE?

,,Správně vidíme jen srdcem. Co je opravdu důležité, je očím neviditelné."

,,Antoine de Saint - Exupéry"

Děkuji mojí mamince za to, že JE. Děkuji ji JÍ za to, že mi dala život, za všechno, co mě naučila. Je to nejúžasnější maminka na světe, stejně jako ta VAŠE maminka je nejúžasnější, ať už tu s námi je nebo není. Buďme vděční za tu dobu, co tu s námi byla. Žijme TADY a TEĎ!

Vaše Áňa :-*