Minimalistka jako... 

06.12.2018

🐷

Nedávno jsem si přečetla knihu Méně je více, která je o minimalismu. No, co VÁM budu povídat. Přiznám se, že jsem totální bordelář, až mě to fakt někdy štve. Před chvílí jsem hledala na internetu fotku nějakého bordelu, že bych si to sem přidala k tomuto článku, ale místo toho jsem našla cizí článek o tom, že bordeláři jsou většinou duševně nemocní. No, asi bych se měla nad sebou zamyslet.

No vlastně už jsem to nedávno udělala. Přečetla jsem výše zmíněnou knihu a mohu ji fakt maximálně doporučit. Při čtení jsem hned věděla, že to by byla ta změna, která by mně mega pomohla. Protože to jste fakt neviděli. Jsem extra ultra mega největší bordelář a vím, že by se mi ulevilo s tím něco udělat.

Tuhle knihu začala číst i moje mamka a jednoho dne jsme se domluvily, že začneme prvním úklidem. Asi jsme nezvolily úplně nejlepší cestu, protože místo toho, abychom začaly bytem, ve kterém právě bydlím, nastartovaly jsme ten můj ,,minimalismus" úklidem mého bývalého pokojíčku u mých rodičů.

No a co VÁM budu povídat. 

Jsem fakt minimalistka jak prase.

Totálně jsme rozkrámovaly celý pokoj, krabici po krabici. 

Najednou jsme našly tolik starých věcí, na které jsem už úplně zapomněla, tolik vzpomínek. Jelikož už jsme se do pokoje skoro nevlezly, tak jsme jednotlivé krabice vynášely do kuchyně, kterou jsme též skoro celou zaskládaly. Seděly jsme si tam v tom bordýlku a prohlížely staré věci a kochaly se a rozplývaly nad všemi těmi objevy. 

Zjistila jsem třeba, že jsem jako malá skládala básničky, prohlídly jsme spoustu fotek, vysvědčení, dopisy ze školy, které informovaly většinou o nějakém průšvihu a dost jsme se u toho s mamkou nasmály. 

Po nějaké době vstoupil taťka do kuchyně a úplně se zhrozil a bylo mu jasné, že nemáme šanci to uklidit a že tudy cesta moc nevede! 

Nakonec jsme sem tam i něco vyhodily a později už i mamce docházelo, že by si tam udělala totální bordel a jelikož je na rozdíl ode mě pořádná, tak se skoro všechny ty krabice přesunuly kam?

No je vám jasné, že ke mně domů, takže místo toho, abych si uklidila u sebe doma, přitáhla jsem si do svého bytu ještě dvakrát větší bordel.

První pokus s minimalismem tedy moc nevyšel.

Jsem zvědavá, jestli tohle někdy uklidím, ale musím říct, že ty objevy kolikrát stojí za to.

A jelikož je to teď mojí častou zábavou se prohrabovat v těch starých věcech, ty největší perličky vám tady nebo na mém instáči předvedu. 

Minimalistka ze mě asi nebude, i když fakt bych si moc přála být alespoň trošku pořádnější, ale věřím, že se třeba trošku pobavíme nad těmi mými vzpomínkami.

Máte někdo podobnou zkušenost s minimalismem nebo celkově úklidem, ze kterého vznikl dvakrát větší bordel? :)

Věřím, že v tom určitě nejsem sama a na druhou stranu trošku závidím těm schopnějším jedincům, kteří na sebe umí být přísní a všechny ty krámy prostě vyhodí. 

Máte nějakej recept na to? 

Mějte se krásně a brzy se budu těšit s ňákou tou mou věcičkou z minulosti. :)

Vaše Áňa 😘