Areál

BLANSKO - BRÁNA MORAVSKÉHO KRASU

Město Blansko leží v severní části Jihomoravského kraje, v údolí řeky Svitavy, na rozhraní Drahanské a Českomoravské vrchoviny. Rozkládá se asi 30 km severně od Brna. Území blanenského regionu náleží ke dvěma geomorfologickým oblastem - k Českomoravské vrchovině a k Brněnské vrchovině. Rozloha blanenského regionu je asi 351 km2, zahrnuje 42 obcí s 55 tisíci obyvateli. Je obdařen nejen přírodními krásami, ale i bohatou historií a cennými architektonickými památkami. Samo Blansko bývá často nazýváno jako "vstupní brána do Moravského krasu", který byl vyhlášen v roce 1956 chráněnou krajinnou oblastí. Město má v současné době cca 20 000 obyvatel.

INFORMACE O AREÁLU

Katolický dům sídlí v části Staré Blansko. Po dobu tábora máme celý multifunkční objekt plně k dispozici. Ubytování, kuchyň, velký sál s pódiem, osvětlením, mlhou + další sály. Ideální zázemí pro dětský tábor. V blízkosti je příroda (Hořice), kde je možné trávit čas. Součástí je i sportovní centrum Orel Blansko, které nabízí velké množství aktivit pro sportovní vyžití (malá a velká tělocvična, venkovní hřiště). 

UBYTOVÁNÍ

Děti budou ubytovány ve zděné budově multifunkčního objektu ve vícelůžkových pokojích. Na patře se nachází i hygienické zázemí (toalety, sprchy).

Před samotným ubytováním jsou v programu naplánované seznamovací hry, díky kterým si děti rychle a snadno najdou nové kamarády a až po tomto seznámení budou rozděleny do pokojů, dle svého rozhodnutí.